NICI PDO

Nici PDO pozwalają na wykonanie bezoperacyjnego liftingu twarzy i zabiegów konturowania twarzy oraz wygładzenia zmarszczek, a także dają wyraźny i trwały efekt odmłodzenia skóry. 

Dzieje się tak, ponieważ implantowane nici stymulują syntezę kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za gęstość i sprężystość skóry. Po wykonaniu zabiegu rozpoczyna się stopniowy proces poprawy jakości skóry, którego efekty utrzymują się nawet do kilku lat.

Efekty osiągane przez zastosowanie liftingujących nici PDO w zabiegach medycyny estetycznej są tak spektakularne, że porównywane, przez pacjentów i lekarzy, z efektami uzyskiwanymi w chirurgii plastycznej. Przy czym zabieg z użyciem nici jest jednym z najmniej bolesnych i inwazyjnych oraz praktycznie nie wymaga okresu rekonwalescencji.

 

Nici są wykonane z polidioksanonu (PDO) - wykazującego pełną zgodność tkankową i całkowicie wchłanianego przez skórę. Zastosowane do produkcji nici włókno stosowane dotychczas w kardiochirurgii minimalizuje ryzyko alergii i powikłań - dlatego są chętnie stosowane w zabiegach medycyny estetycznej.

Pierwsze efekty zastosowania nici są widoczne natychmiast po wykonaniu zabiegu:

Lifting i konturowanie - efekty porównywalne z osiąganymi dzięki zabiegom chirurgii plastycznej.

Wygładzanie zmarszczek - efekty podobne do zastosowania toksyny botulinowej i zabiegów usieciowanym kwasem hialuronowym

W ciągu kolejnych tygodni po wykonaniu zabiegu, dzięki stymulowaniu mechanizmów regeneracji skóry przez nici, rozpoczyna się proces jej stopniowej rewitalizacji. W wyniku pobudzenia mechanizmów odbudowy skóry przez wszczepienie rozpuszczalnego polidioksanonu stymulacji ulega odnowa włókien kolagenowych i rozpoczyna się proces neokolagenezy (budowa nowych włókien). Z czasem ilość i gęstość włókien kolagenowych w tkance wyraźnie się zwiększa. Stopniowe wchłanianie się polidioksanonu pobudza syntezę elastyny. W ciągu dwóch miesięcy po zabiegu następuje wyraźne ujędrnienie, zwiększenie gęstości skóry.

Skóra jest wyraźnie młodsza, bardziej jędrna i zwarta niż przed zabiegiem. Efekt poprawy jakości skóry jest widoczny nawet po całkowitym rozpuszczeniu nici. Poprawie ulega także koloryt skóry (rozjaśnienie, rozświetlenie). Ponadto jak wskazują najnowsze badania, rozpuszczanie się polidioksanonu w tkankach stymuluje produkcję własnego kwasu hialuronowego. 

Efekt rewitalizacji skóry utrzymuje się przez wiele miesięcy i jest widoczny nawet po całkowitym rozpuszczeniu nici.

 

Zabiegi w obszarze twarzy i szyi:

lifting nićmi haczykowymi:

- V-lifting twarzy

- lifting okolicy czoła i korekta linii włosów

- podniesienie opadających brwi

- korekta opadających policzków tzw. "chomików"

nici gładkie:

- Wygładzanie pionowych i poziomych zmarszczek gładzizny czołowej,

- wygładzenie dolnej powieki,

- korekcja tzw. "zmarszczki palacza",

- korekcja fałdu podbródkowego,

- korekcja fałdu marionetkowego,

- korekcja fałdów nosowo-wargowych,

- korekcja podwójnego podbródka,

- wygładzenie zmarszczek i fałdów szyi (poziome).

 

Nici PDO stosuje się w zabiegach rewitalizacji i wzmacniania tkanek u pacjentów skarżących się na utratę gęstości i jędrności skóry. Doskonałe efekty osiąga się w zabiegach liftingu i konturowania twarzy za pomocą nici haczykowych PDO Genesis.

W przypadku nici rewitalizujących pierwsze efekty ujędrnienia i rozświetlenia skóry są widoczne już po 2-3 tygodniach. Pełen efekt działania nici polegający na stymulacji skóry do odbudowy jest widoczny po 2 miesiącach. Wówczas wzrasta produkcja kolagenu oraz elastyny a tkanki stają się jędrne i bardziej zwarte. Zmarszczki ulegają wypłycaniu zaś koloryt skóry wyraźnie się poprawia.

Przy zastosowaniu nici liftingujących – haczykowych efekt fizycznego uniesienia opadających tkanek jest widoczny od razu po wykonaniu zabiegu. W ciągu dwóch miesięcy od wykonania zabiegu następuje intensywna regeneracja tkanek

Efekt wyraźnej poprawy stanu i struktury tkanek poddanych terapii jest widoczny nawet do dwóch lat od wykonania zabiegu.

Zabieg, w zależności od rodzaju i ilości nici trwa od 30 min do godziny.

Zabiegom z zastosowaniem nici PDO można się poddawać przez cały rok, bez względu na panującą temperaturę i nasłonecznienie.

 

Tak jak w przypadku wszystkich innych procedur medycyny estetycznej, aby efekt zabiegu utrzymał się a pacjent nie odczuwał żadnego dyskomfortu wskazana jest dbałość o skórę po zabiegu.

W pierwszym tygodniu po implementacji nici nie zaleca się:

leczenia stomatologicznego

masażu twarzy

zabiegów kosmetycznych i medycznych wywołujących rozgrzanie skóry

Zalecamy stosowanie filtrów przeciwsłonecznych po zabiegu oraz unikanie solarium. 

Po zabiegu można wrócić do swojej rutyny pielęgnacyjnej, o ile lekarz nie zaleci inaczej.

 

Przeciwwskazania:

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • choroby nowotworowe
  • czynne choroby autoimmulogiczne oraz przyjmowanie leków immunosupresyjnych
  • otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry w miejscu planowanego zabiegu
  • zaburzenia krzepliwości krwi i stosowana terapia przeciwzakrzepowa
  • nieustabilizowana cukrzyca oraz żółtaczka

 

Technika jest przeciwwskazana u pacjentów z alergią lub udowodnionymi reakcjami negatywnymi na polidioksanon (substancję stosowaną do szwów chrurgicznych).

Bezpośrednio po zabiegu u niektórych pacjentów występuje delikatny obrzęk, który zanika w ciągu kilku godzin. Przez pierwsze dni po zabiegu pacjent może odczuwać dyskomfort związany z implementacją nici oraz uczucie ściągnięcia.

© eBolf | tanie strony internetowe dogo.pl