COSMELAN

Zabieg Cosmelan jest najskuteczniejszą metodą usuwającą przebarwienia skóry.  Działając wielokierunkowo zmniejsza i eliminuje plamy barwnikowe skóry pochodzenia hormonalnego, rozjaśnia i wyrównuje koloryt skóry. Przywraca równowagę skórze tłustej i mieszanej dzięki regulacji pracy gruczołów łojowych. Działa przeciwstarzeniowo przez stymulację produkcji kolagenu.

Nadmierne miejscowe nagromadzenie melaniny powoduje pojawienie się brązowych plam, szczególnie w okolicach narażonych na promieniowanie słoneczne. Dodatkowymi czynnikami sprzyjającymi powstawaniu przebarwień jest proces starzenia skóry, predyspozycje genetyczne i wpływ hormonów.

Zabieg Cosmelan zmniejsza i eliminuje niedoskonałości skóry pochodzenia melanocytowego, działając na przyczynę problemu i źródło tworzenia się zmian pigmentacyjnych.

Korzyści:

- szybkie rozjaśnienie przebarwień – zaawansowane działanie na proces melanogenezy

- dla każdego rodzaju skóry

- w każdej porze roku

- rozjaśnienie i rozświetlenie skóry

Przebieg terapii:

Zabieg rozpoczyna się w gabinecie lekarskim i jest kontynuowany w domu.

Etap I:
Lekarz nakłada na twarz maskę Cosmelan 1. Pozostaje na skórze kilka godzin, po czym jest zmywana przez pacjenta w domu. Czas utrzymywania maski ustalany jest przez lekarza w zależności od fototypu skóry.

Etap II:
Kontynuacja terapii w domu. Pozwala podtrzymać i utrwalić efekt kuracji. Kontynuacja leczenia gwarantuje trwałość rezultatów terapii rozpoczętej w gabinecie i pozwala na skuteczne usunięcie przebarwień.
Pierwsze efekty będą widoczne już po kilku dniach kuracji, jednak musi trwać minimum 3 miesiące. Skrócenie terapii skutkować może powrót do stanu wyjściowego i konieczność powtórzenia zabiegu w gabinecie.

Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. W przypadku ciemnej skóry (fototyp IV i V ) plamy znikają po 8 do 10 dniach. U osób o jasnej karnacji (fototyp I i II - blondyni i szatyni o jasnych oczach) zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem.
W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%!
Pełen efekt jest widoczny po ok. 30 dniach. 

Przeciwskazania:
- aktywna opryszczka
- stosowanie retinoidów doustnych do 6 miesięcy przed zabiegiem
- ciąża i karmienie piersią
- aktywna infekcja bakteryjna skóry twarzy
- nadwrażliwość na światło

Ważne!
Terapia nie może zostać przerwana pod żadnym pozorem! Jeśli leczenie preparatem cosmelan zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, a jedynie ją przerywa. W trakcie trwania kuracji nie można jednocześnie stosować żadnych innych środków wybielających i złuszczających. W przeciwnym razie planowane efekty terapeutyczne mogą zostać nieosiągnięte. Chociaż pod koniec pierwszego tygodnia będzie już widoczna wyraźna poprawa stanu skóry i rozjaśnienie przebarwień, to kuracja powinna trwać przynajmniej 3 miesiące.


Działania niepożądane są zwykle przewidywalne, umiarkowane i przemijające. Najczęściej to złuszczanie skóry przez około 7-10 dni, zaczerwienienie, tkliwość, nasilenie zmian trądzikowych, przebarwienia pozabiegowe u osób nieprzestrzegających ochrony p/słonecznej.

 

Wskazania

- Przebarwienia

- Ostuda (przebarwienia hormonalne)

- Piegi

- Plamy starcze

- Plamy posłoneczne

 

© eBolf | tanie strony internetowe dogo.pl